Hızlı Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

İstanbul Psikolog Tavsiye

Bu makale İstanbul Psikolog arayan için bir tavsiye niteliği taşımaktadır. Bireylerin bu kavramları anlamalarını sağlamak ve İstanbul Psikolog seçme aşamasında doğru kararlar vermelerini sağlamak için yazılmıştır. Psikoterapi, insanların duygularını, düşüncelerini, yakın ve uzak geçmişini, eylemlerinin ardındaki gerçek nedenselliği ve ilişkilerinin temelini görmelerini sağlayan bir içsel yolculuktur. İçinde bulunduğumuz durumla baş edemediğimizde, objektif ve profesyonel bir bakış açısına ihtiyaç duyduğumuzda ya da travmatik yaşantının getirdiği olumsuz duygulardan kurtulamadığımızda, çoğu zaman Psikoterapi desteği ya da Psikolog arama ihtiyacı hissederiz. Genellikle bu ve benzeri durumlarda uzman ararken, arama kısmına şehrimizin veya hizmet verilmesini istediğimiz bölgenin adını yazıp taratıyoruz.

İstanbul Psikolog? İstanbul Psikolog Seçimi?

Genel olarak konuşursak, birçoğumuzun yaptığı gibi, arayış bir İstanbul Psikolog şeklinde yapılır. Ancak aradığımız hizmetin niteliğine göre bazen İstanbul Çocuk Psikolog bazen de İstanbul Yetişkin Psikolog arayabilirsiniz. Bu şekilde bir lisans veya yüksek lisans bölümü ile uzmanlaşma yoktur. Ancak, danışmayı düşündüğünüz uzmanlar daha çok bu alandaki hastaları-danışanları görüyor ve bu alanda eğitim almış olabilirler. Bu yüzden Google da çocuk psikoloğu ya da yetişkin psikolog kelimelerini arattığınız zaman bu alanda deneyimler kişiler çıkma ihtimali yüksektir. Alacağınız hizmetin niteliğine göre bu dikkat etmeniz gereken bir unsurdur. Ayrıca İstanbul Psikolog, İstanbul Psikolog Tavsiye, İstanbul Psikolog Yorumlar, İstanbul Psikolog Seçimi, İstanbul En İyi Psikolog, gibi aramalarla ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayacağını düşündüğümüz kelimeleri araştıracağız. Bu kelimelere ek olarak İstanbul Terapist, İstanbul Aile Danışmanı, İstanbul Çift Terapisti gibi farklı başlıklar kullanarak da arama görebilirsiniz. Şimdi bu hizmetlere güvenilir bir şekilde erişebilmek için öncelikle bu başlıkların ne olduğunu ve arama terimlerini açıklamaya çalışalım.

  • İstanbul Psikolog: Psikolog, kelime anlamı itibariyle ruh bilimci demektir. Psikologlar, üniversitelerin dört yıllık psikoloji lisans bölümünden mezun olan lisans eğitimi almış kişilerdir.
  • İstanbul Klinik Psikolog: Klinik psikologlar Üniversitelerin Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünü bitirmiş kişilerdir. Bu bölümde Yüksek lisans yapabilmek için öncelikle Psikolojik danışma ve rehberlik bölümü ya da Psikoloji lisans bölümlerinden birini bitirmiş olmak gereklidir. 
  • İstanbul Psikoterapist:  Psikoterapistler Üniversitelerin Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Psikoloji ve Tıp bölümlerinin birinden mezun olup psikoterapi eğitimini tamamlamış kişilerdir. Psikoterapist, psikolojik desteğe ihtiyacı olan kişilere profesyonel bir çerçevede destek sağlayan ve aldıkları psikoterapi eğitimleri ile tedavi konusunda uzmanlaşan kişidir.
  • İstanbul Aile Danışmanı: Aile danışmanları üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Sosyoloji, Tıp, Hemşirelik, Sosyal hizmet bölümlerinden mezun olan kişilerin en az üç yüz saati teorik, en az otuz saati süper vizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı en az dört yüz elli saatlik eğitimi tamamlayarak bu unvanı hak ederler. İstanbul Aile danışmanı, aile bireylerinin birbirleriyle olan ilişkilerinde, problem çözmede, evlilikte, ayrılıkta ve boşanmada karşılaştıkları sorunların yanı sıra, ister kişisel, ister kişiler arası olsun, çocuk ve aile ile ilgili sorunları aşmalarına yardımcı olan bir profesyoneldir
  • İstanbul Psikiyatr: Psikiyatri, insanların duygu, düşünce ve davranışlarındaki sapmaları tanımlayıp çok farklı tekniklerle tedavi ederek insanlara yardım eden bir tıp disiplinidir. Psikiyatristler öncelikle üniversitelerin tıp fakültelerinden altı yıllık eğitim sonucu doktor unvanı ile mezun olurlar daha sonra ise uzmanlık eğitimi adı altında uzmanlıklarını tamamlayarak psikiyatr unvanı alırlar.
  • İstanbul Oyun Terapisi:  Oyuncakları ve oyunları çocukları tedavi etmek için kullanan kişilere oyun terapisti denir. İstanbul Oyun Terapisi küçük yaştaki çocuklarla oyunun güncel kullanımı vasıtasıyla bir tür bireysel psikoterapi/psikolojik danışma sürecidir. Ancak burada önemle belirtmek gerekir ki oyun terapisti olabilmek için bir dizi eğitim ve süper vizyon uygulamalarından geçmek gereklidir. Aynı zamanda herkes oyun terapisi eğitimi alamaz. Üniversitelerin 4 yılık psikoloji ya da psikoloji danışma ve rehberlik veya yüksek lisans / doktora eğitimlerini bu alanlarda almış bu bölümleri bitirmiş kişiler olmasına dikkat ediniz.

İstanbul Psikolog Tavsiye? İstanbul Psikolog Yorumları? İstanbul En İyi Psikolog?

Hepimiz bir konuda hizmet alırken araştırmalarımız doğrultusunda tabi ki en iyi kişiden almak isteriz. Fakat Ruh sağlığı alanı ve Psikolog seçimi diğer alanlar gibi değildir. En iyi denebilecek ölçütlerin toplamından ya da tek bir özelliğe bağlı olarak İstanbul en iyi psikolog kavramı oluşturulamamaktadır. Ancak başvuracağımız uzmana daha önce başvurmuş danışanların deneyimleri ve bu deneyimler doğrultusunda oluşturdukları tavsiyelere  İstanbul Psikolog Tavsiye İstanbul Psikolog Yorumları’’ aramalarını taratarak ulaşabiliriz.

İstanbul Psikolog Randevu

Makalede ki açıklamaları buraya kadar adım adım izlediyseniz aradığınız uzmanı kriterlerinize göre belirlemiş ve son adım olarak ile randevulaşmanız kalmış demektir. Bazı psikologlar randevularını direkt kendileri verirken bazıları ise sekreterleri aracılığı ile vermektedir. İlk seans için randevu oluşturulma aşamasında sizden çok kısa bir iki cümlelik İstanbul terapi sürecine başvuru sebebiniz, başvuru yaptığınız kişinin yaşı ve uygun bir gün – saat eşleşmesi istenir. Bu şekilde ilk seans için randevunuzu oluşturmuş olursunuz.

İstanbul Psikolog Klinikleri

İstanbul gibi çok büyük bir metropol şehirde çokça İstanbul Psikolojik Danışma Merkezleri veya İstanbul Ruh Sağlığı Klinikleri bulunmaktadır. Burada önemli olan nokta ruh sağlığı kliniği ya da psikolojik danışma merkezlerini araştırarak mı hizmet alacaksınız yoksa direk görüşmek istediğiniz psikoloğu mu araştırıp bulup hizmet alacaksınız? Bu sizin yöneliminiz ve tercihinize göre değişmektedir. Ancak bizzat görüşeceğiniz ve süreci birlikte yürüteceğiniz İstanbul Uzman Psikolog araştırarak netleştirmeniz daha faydalı olacaktır.  

İstanbul Psikolog Ücretleri? İstanbul Psikolog Seans Ücretleri? İstanbul Psikolog Fiyatları?

Psikolog ücretleri şehirlerin yapısı, özellikleri ve başvurmayı düşündüğünüz uzmanın bilgi birikimi, tecrübesi, aldığı eğitimlere göre değişmektedir. Ancak İstanbul Psikolog Ücretleri için ortalama bir fiyat aralığı belirleyecek olursak 350 – 1500 lira arasında değişkenlik göstermektedir.

İstanbul Ücretsiz Psikolog?

Ücretsiz Psikolog hizmeti bulunduğunuz illerin devlet hastanelerinde hasta yoğunluğuna göre verilmeye çalışılmaktadır. Bunun dışında İstanbul Ücretsiz Psikolog hizmetini Özel kliniklerde yüksek lisans veya doktora yapan psikologların/psikolojik danışmanların çalışmaları için gizlilik ilkesine bağlı olarak almanız mümkündür.

İstanbul Ücretsiz Psikolog Desteği İletişim Formu için TIKLAYINIZ...

ANAHTAR KELİMELER: İstanbul Psikolog | İstanbul Psikolog Tavsiye | İstanbul En iyi Psikolog | İstanbul Psikolog Yorumlar | İstanbul Ücretsiz Psikolog | İstanbul Psikolojik Danışma Merkezleri | İstanbul Ruh sağlığı Klinikleri       Detaylı Bilgi ve İletişim için TIKLAYINIZ...