Hızlı Randevu

Kayseri Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

  • knndmrkp@gmail.com
  • Hacı Saki mah. Kenarcık sok. Karum Plaza (Dünyam hastane karşısı) Defnar Psikoloji
Kurumsal Danışmanlık Desteği

Kurumsal Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Kurumsal Danışmanlık Hizmeti kurum kaynaklarınızı en etkili şekilde yönetmenizi ve mevcut çalışan potansiyelinizi yukarılara taşımanıza katkı sunan destekleri içermektedir.  Değer algısı olan kurumsal firmalar genellikle çeşitli alanlarda kurumsal danışmanlık hizmeti almakta ve hedef potansiyellerini kat ve kat artırmaktadırlar.

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Desteği Neleri İçermektedir?

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Psikologlar tarafından yürütülen öncelikle kurum analizleri tamamlanmış raporlanmış daha sonra ise bu raporlamalar doğrultusunda İK’lar ile birlikte aksiyon planının hazırlanmasını içerir. Her çalışan psikolojik anlamda da değer verildiğini hissettiği ve ait olduğu hissini yaşadığı bir kurumu daha fazla sahiplenir. Bu karşılıklı aidiyet duygusu kurum kaynaklarınızı etkili şekilde kullanabilmenize ve kurum atmosferinin oluşmasına çok ciddi katkılar sunmaktadır. Aksiyon hedefleri planlı bir şekilde uygulamaya konularak kurum içi problemlerin minimuma indirilmesi mevcut gelişim ve üretimin maksimuma çıkarılması amaçlanır.

Kurumsal Psikolog Desteği?

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Desteği ile görevlendirilen kurum psikologlarımız İK, Departman analizleri, mavi yaka ve beyaz yaka görüşmelerini yürütmektedir. Bunun dışında kurumsal toplantılar, iletişim seminerleri, birebir test ve envanterlerle ana haritanın çıkarılması ve aksiyonlar alınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ihtiyaç duyulması haline bireysel psikoterapi seansları ve aile terapileri yürütülmektedir.

Kurumsal Danışmanlık Hizmetlerimizin Ayrıcalıklı Dünyası Neleri İçermektedir?

İnsan Kaynakları Planlaması

Kurumunuzun insan kaynakları planları stratejik hedefleriniz doğrultusunda kısa, orta ve uzun vadeli şekilde yapılandırılır.

Beklenti Yetkinliği

Personellerden hangilerinin hangi iş için uygunluğunu belirleme ve buna yönelik beklenti yetkinliği haritasının çıkarılması.

Beklenti Yetkinliği Odaklı Değerlendirme

Beklenti yetkinliği haritası doğrultusunda ölçekler aracılığı ile gözleme dayalı ve ölçülebilir verilerin ortaya konulması.

Personel Uyumlanma Süreci

İşe yeni başlayan her personel kurum için bir nebze zaman kaybı yaratacaktır. Bu zaman kaybının önünce geçmek adına

İk Birimi ile Aksiyon Yetisi Hedefleri

Kurumunuzda mevcut kaynaklarınız için personel alımları, uyumlanma süreci, eğitim, inovasyon ve yenilikçi hedefler, değerleme süreci, özlük işlemleri gibi bir çok alanda gelişim kapasitesi…

İş Analizi

Çalışanların mevcut işlerinin getirdiği psikolojik ve fiziksel yüklerin analiz edilmesi bu doğrultuda öneriler sunulması.

Eğitim İhtiyaçları Doğrultusunda Eğitim Planlamaları

Başarı kazandığınız para ile ilgili değildir yarattığınız fark ile ilgilidir. Bu bağlamda bir firmada ki en temel kurumsal anlayış eğitimlerden geçmektedir.

Psikolojik Ölçek, Test ve Envanterler

Personel seçimi aşamalarında ya da mevcut personele yönelik işe yönelik beceri gerektiren alana dair psikolojik test, ölçek ve envanterlerin uygulanması.

Çalışan Psikolojik Destek Hizmeti

Her birimiz hayatın belirsizliği içerisinde yer almaya ve ayakta kalmaya çalışmaktayız. Bazı zamanlar bu normalize giden süreç anormal hallere dönüşebilir ve kişi yara alabilir. Böyle zamanlara yönelik psikolojik destek birimi daima yanınızda. Birlikte kazanan değil birlikte üreten kurumlar olabilmek dileğiyle…
 

Kurumsal Danışmanlık Hizmetler Hakkında daha detaylı bilgi ya da ön görüşme randevusu için linke tıklayınız