Hızlı Randevu

Kayseri Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

  • knndmrkp@gmail.com
  • Hacı Saki mah. Kenarcık sok. Karum Plaza (Dünyam hastane karşısı) Defnar Psikoloji
Online Terapi

ONLİNE TERAPİ / ONLİNE PSİKOLOG / ONLİNE PSİKOTERAPİ

Online Terapi Nedir? Online Seans Nedir? Online Psikoterapi Nedir?

Online Terapi, Online Psikoterapi Psikoloji alan uzmanı ile danışan/hasta arasında görüşmelerin video konferans yolu ile gerçekleştiği psikoterapi türüdür. Özellikle pandemi sonrası ağırlıkla ön plana çıkan bir terapi türüdür. Bazı otoritelerce tartışılmaya devam etse de eğitim süreçlerinin dahi online şekilde yürütülmeye başladığı bu dönemde online terapi çok avantajlı ve ciddi oranda iyileşme oranlarının olduğu bir psikoterapi türü olma özelliğini taşımaktadır. Çevresinde ki ani değişikliklere uyum sağlayamayan, çevresindeki tepkilerden çekinen, psikoloğa gitme cesaretini bir türlü gösteremeyen, ücret açısından daha uygun bir bütçesi olan ve yurt dışında yaşayıp kendi dilinde terapi/psikoterapi hizmeti almak isteyen tüm danışanlar için çok ciddi kolaylık ve fayda sağlamaktadır. Bu terapi sürecinde yer alan psikoloji alan uzmanlarınada Online Psikolog denmektedir.

Online Terapi Kimler İçin Uygundur?

Online Terapi her sorun durumu veya danışan için geçerli değildir. Online tedavi alanında uzman kişilerin değerlendirmesi ile belirlenir. Online Terapi için Psikolog danışanla bir ön görüşme gerçekleştirerek karşılıklı karar verilemesi ile online terapi başlanır.

Online Terapi Güvenilir midir?

Online Terapi yaygınlaşması ile birlikte malesef bu durumun suistimal edilmektedir. Bu alandan mezun olmayan ya da fiziki bir yerleşkesi olmadan bu süreci yürütmeye çalışan kişiler herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında muhatap bulamamanıza sebep olmaktadır. Klinik Psikolog Kenan Demirkapı fiziki ofisinde hem yüzyüze hem online terapi seanslarına devam etmektedir. Ayrıca daha önce destek almış danışanlarının yorumlarına ulaşmak için linke TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Online Terapi Türkiye de Olan bir Hizmet mi? Online Türk Psikolog Bulabilir miyim? 

Genellikle yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımız Online Terapi Türkiye de var mı ya da Online Türk Psikolog bulabilir miyim taşıdığı tereddütler arasındadır. Ancak Online Terapi Türkiye de ve dünyanın bir çok yerinde aktif olarak tercih edilmektedir. Ayrıca Online Türk Psikolog ya da yüz yüz Türk Psikolog gibi bir ayrım olmamaktadır. Türk Psikologların çoğu tercihe bağlı olarak Online Terapi hizmetide vermektedir. Bu yüzden Online Terapi Türkiye de Türk Psikologlar tarafından sunulmaktadır. İnternet üzerinden arama yaptığımızda rahatlıklar ulaşabilirsiniz.

Online Terapi Nasıl Oluyor? Online Psikoterapi Olur mu?

Online Terapi psikolog ile danışanın genellikle haftanın bir günü bazen haftada iki seans belirli bir saatte planlayarak oluşturduğu ve her iki tarafın da belirlenen saatte video konferans yoluyla görüşmesi ile gerçekleşir. Hızla dijitalleştiğimiz dönemde online terapi zaman ve maliyet bakımından çok kullanışlı ve giderek yaygınlaşan bir terapi türüdür.

Online Terapi Ücreti Ne Kadar? Online Terapi Ücretleri Ne Kadar?

Online Terapi Ücretleri yüzyüze terapi ücretlerine göre daha uygun olmaktadır. Online Psikolog deneyimi, aldığı eğitimler, danışan yoğunluğu ve çalışma temposuna göre değişmektedir. Ancak Online Terapi Ücretleri hakkında genel bir ortalama verecek olursak 200 lira ile 1000 lira arasında değişmektedir. Online terapi ücretleri Online seans almak istediğiniz online psikolog hizmeti veren uzman ile görüşme süreçlerinin başında birlikte belirleyeceğiniz bir detaydır. Bazen de online seans ücreti size önceden bildirilir ve görüşüp görüşmemeye karar vererek ilerleyebilirsiniz.

Online Terapi İşe Yarar mı? Online Terapi Faydalı mı? Online Terapi Etkili mi? Online Terapi Güvenilir mi? Online Terapi Gizli mi?

Online terapide yüz yüze uygulanan terapi tekniklerinin tümü uygulanabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında fayda ve etkililik noktasında herhangi bir eksiklik bulunmamaktadır. Mesafe ve ulaşım şartları da göz önüne alındığında yakın zamanda terapi süreçlerinin yarıdan fazlasının online terapi şeklinde gerçekleşme ihtimali de bulunmaktadır.

Online Terapi yoluyla yapılan görüşmeler ve değerlendirmelerde başka soru işareti de Online Terapi ne kadar güvenli ve gizli olduğudur. Sonuç itibari ile online terapi hizmetine başvuran bireyler hayatlarından sanal bir ortamda bahsetmektedir. Ancak normal psikoterapi sürecinde de online psikoterapi gizlilik yasal bir haktır ve online ortamda görüştüğünüz hiç bir psikolog gizlilik ilkesini göz ardı edemez. Aksi halde bu durum yasal bir suçtur.  Online terapi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirilir ve etik ilke ve sorumluluklara bağlı kalınır. Online terapide ortaya çıkan bu rahatlık ile kişi sıkılmadan karşılaştığı sorunları kendisine anlatacaktır. Bu şekilde olumlu sonuçlara ulaşmak daha kolaydır. Bu sayede online terapide oldukça rahat bir ortam yaratır ve bu kişiyi panikletmez. Tedavi panik altında bırakmayacağı için uzmanla geçirilen zaman daha verimli olacaktır.

Online Terapi Kaç Seans Sürer? Online Terapi Kaç dakika sürer?

Online Terapi Seansı normal terapi seansları ile aynı özelliklerde devam etmektedir. Bu açıdan bir Online Terapi Seansı ortalama 50-60 dakika aralığında sürmektedir. Bu seans süreleri aynı zamanda Online Psikolog ile belirlenen kuramsal yönelim ve sorun alanınıza göre yaklaşık 90 dakikaya kadar çıkmaktadır. Online Terapi yine diğer psikoterapi süreçleri gibi yaşayan bir süreçtir. Sorun durumun derinliğine göre süre değişmektedir. Ancak genel olarak 3-4 seans gibi kısa sürelerde başlangıç faydaları görülmeye başlar. 8-9 seans gibi ortalama sürelerde potansiyel sorun durumda belirgin iyileşmeler mümkündür.

Online Terapi Yasal mı?

Online terapi süreci Üniversitelerin psikoloji ve psikolojik danışma rehberlik mezunları tarafından yapıldığı sürece yasal nitelik taşımaktadır. Ancak kendisini bu alanlardan mezunmuş gibi tanıtarak online terapi yapmaya çalışanlara dikkat etmeniz gereklidir. Bu noktada online psikolog bulduğunuzda diplomasını görmek istediğinizi belirtiniz ve bundan çekinmeyiniz bu sizin yasal hakkınızdır. Yüksek lisansını bu alanda yaptığını söyleyenlerden ise yüksek lisans diplomasını görmek istediğinizi belirtiniz. Bunun dışında Aile danışmanlığı sertifikası olan alan uzmanları yine online aile danışmanlığı yapabilmektedir bu noktada da sertifika belgelerini görmek istediğinizi belirtiniz.

Online Terapi Önerileri? Online Terapi Tavsiye? Online Psikolog Seçimi Öneriler?  Online Psikolog Tavsiye?

 Online Terapi hizmeti almaya karar verdiğiniz online psikolog seçiminde bulunurken seçtiğiniz uzmanın diplomalarına, aldığı eğitimlere, deneyim ve tecrübelerine bakın. Mümkünse daha önceki danışanlarının yaptığı yorumlara göz atınız. Bu şekilde Online Terapi Önerileri/Online Psikolog Önerileri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Online Terapi Siteleri?

Online Terapi siteleri o siteye üye olan alan uzmanları ile sizlerin buluştuğu bir platformdur. Bu tarz platformlar uzman ile danışanı kolaylıkla buluşturması noktasında kolaylık sağlamaktadır. Online Terapi Siteleri aracılığı ile görüşmeyi planladığınız online psikolog hakkında bir önceki başlıkta belirtilen detaylar doğrultusunda araştırma yapmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Ücretsiz Online Terapi?

Ücretsiz Online Terapi tanıtım amaçlı hizmet veren siteler veya psikologlar bulunmaktadır. Bunun dışında süpervizyon uygulamaları dediğimiz şekilde uzman bir psikolog eşliğinde son sınıf öğrencileri ücretsiz online terapi hizmeti vermektedir. Bunun dışında rehberlik araştırma merkezleri ve devlet hastaneleri de inisiyatif dahilinde ücretsiz online terapi / ücretsiz psikolog desteği vermektedir.

WhatsApp Üzerinden Online Terapi Ücretsiz Ön Görüşme Randevusu Almak İçin TIKLAYINIZ..

Telefonla Arayarak Online Terapi Ücretsiz Ön Görüşme Randevusu Almak İçin TIKLAYINIZ..

 

ANAHTAR KELİMELER: Online Terapi | Online Psikoterapi | Online Psikolog | Online Terapi Ücretsiz | Ücretsiz Online Terapi | Online Terapi Ücretleri | Online Terapi Nasıl Yapılır | Online Terapi Nedir | Online Psikoterapi | Online Terapi Önerileri | Online Psikolog Öneriler