Hızlı Randevu

Kayseri Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

  • knndmrkp@gmail.com
  • Hacı Saki mah. Kenarcık sok. Karum Plaza (Dünyam hastane karşısı) Defnar Psikoloji
Okul Fobisi ve Okula Uyum Programı

Okul Fobisi ve Okula Uyum Programı

Okul Fobisi ve Okula Uyum Programı özellikle okulların açıldığı dönemde artan okul fobisi vakalarını hızlıca onarabilmek ve çocuklarımızın okula uyum sürecini hızlandırabilmek adına hem okullarda çalışan uzman arkadaşlarımız hem de terapi sürecinde karşılan uzmanlarımız için son derece yapılandırılmış içeriklerle hazırlanmış terapötik bir programdır.

Temel Mantalite: Okul fobisi psödofobi dediğimi yalancı bir fobidir. Çocuk okuldan korkmaz yeni bir çevre otorite akradaş ilişkilerinin getirdiği bir gerilim duygusu ile karşılaşır sadece. Tek ihtiyacımız olan şey anneden sağlıklı bir ayrışma, güvenli bağlanmaya ilişkin doneler ve güçlülük algısının yeniden inşası. Tüm bunlara yönelik hem anne ve çocuk arasındaki ilişkiyi yeniden kurmanızı sağlayacak terapötik müdahaleler ekledik, güvenli bağlanmayı tesis edecek bağ oyunları, sorunu dışsallaştırmamızı sağlayacak hikayeler ve duygusal regülasyonu sağlayacak etkinlikler ekledik. Son olarak çocukların katılımını artırabilmek için kılavuz yönerge kitapçığı, derecelendirme kartları, duygu kartları, sevgi kutusu ve duygu küpü ekleyerek bunu bir somut bir materyal çantası haline getirdik.

Program Hedefi: Okul fobisinin sona ermesi okula uyum sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi.

Süre: Program 4 hafta 8 modülden oluşmaktadır. Her hafta aile ve çocuk ile iki kez görüşülmektedir. Program 1 ay sürüyor ancak güçlü içeriği sayesinde okul fobisine dönüşmemiş ya da önleyici amaçla okula uyum noktasında kullanılan çocuklarda çok daha hızlı aksiyon alınabilmektedir.

Eğitim Akışı: 75 dakika anlatım 15 dakika mola şeklinde 2 periyod

Eğitim Dokümanları ve Okula Uyumu Kolaylaştırıcı Hikayeler ulaşmak için Tıklayınız.