Hızlı Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Psikolog ücretleri

Kayseri Psikolog Ücretleri

Bu yazı bazı şehirler özelinde (Kayseri Psikolog seans ücretleri, Yozgat Psikolog Seans Ücretleri, Aksaray Psikolog seans ücretleri vb.) ve Türkiye genelinde psikolog seans fiyatları ve seans süreleri hakkında bilgi vermek için düzenlenmiştir. Psikolog Tavsiye arayışı içinde olan bireyler için genel olarak karşılaştırmalı bilgiler sunulması amaçlanmaktadır. Genel olarak psikolog seansları, psikolojik danışma, terapi seansları benimsenen kuramsal anlayış ve problem durumuna göre değişmektedir. Genel olarak bahsedecek olursak bir seans süresi ortalama 50-60 dakika aralığındadır. Ancak benimsenen kuramsal bakış açısına göre örneğin EMDR (Göz Hareketleri İle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme), Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Filial Terapi gibi seans süreleri daha uzun ya da daha kısa sürmektedir. Bunun dışında psikolog ücretleri veya psikiyatrist ücretleri uzmandan uzmana, şehirden şehre değişmektedir. Burada sizlere fikir vermesi açısından genel bir ortalama fiyat bilgisi sunulmaya çalışılacaktır. Kayseri’de Psikolog ücretleri kısaca söylemek gerekirse 2021 yılında 150 TL ile 750 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ücretlerle ilgili daha detaylı bilgiye yazımın ilerleyen kısımlarında ulaşabilirsiniz.

Kayseri’de 2021 yılı Ruh Sağlığı Alanında Hizmet Veren Kurumların Fiyat Listesi         

Ruh sağlığı hizmetlerine ve psikolog desteğine;

  • Günlük hayatta baş etmekte zorlandığımız olaylarda
  • Travmatik yaşantılar ve sonrasına etkilerinde
  • Evlilik ya da ilişkilerde ki problemlerde
  • Çocuk davranış problemleri ya da duygusal problemlerinde
  • Patolojik olaylarda ihtiyaç duyulabilmektedir.

Bu liste daha olabildiğince artırılabilmektedir. Ancak psikolog desteği konusunda genel başvuru alanları bu şekilde özetlenebilir. Ruh sağlığı alanında destek almayı düşünürken en önemli konu bu aldığını psikolojik desteğin ve faydasının ücretten daha önemli-değerli olduğudur. Psikolog Seans ücretleri başvurduğunuz uzmanın yetkinliğine, unvanına ve aldığı eğitimlere göre değişmektedir. Genel olarak psikolojik destek sonrası seans başına ödeme alınmaktadır. Aynı zamanda Kayseri psikolog ücretleri hizmet kalitesine göre değişebilmektedir. Pedagog, psikolog, aile danışmanı, psikiyatr farklı unvanlarda farklı hizmetler sunulmaktadır. Tüm bunlar dikkate alındığında Kayseri’de Psikolog Ücretleri hakkında net bir şey söylemek yanıltıcı olacaktır. Bunun yerine Psikolog Ücretleri hakkında ortalama bir aralık verilecektir.

2021 yılı Kayseri Psikolog Ücretleri 

Kayseri Psikolog Ücretleri yukarıda bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunulmaya çalışılacaktır. 2021 Yılı Kayseri Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Kayseri Psikolog Ücretleri minimum 150 – maksimum 750 lira şeklinde daha dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından çok kalabalık bir il olmaması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin ortalama diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Kayseri Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira bazen Euro bazen de dolar olarak değişmektedir.

2021 yılı Aksaray Psikolog Ücretleri 

Aksaray Psikolog ücretleri  diğer Türkiye geneli bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak 2021 Yılı Aksaray Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Aksaray Psikolog Ücretleri minimum 100 – maksimum 500 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından seyrek bir il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Aksaray Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

2021 yılı Yozgat Psikolog Ücretleri 

Yozgat Psikolog Ücretleri Psikoterapi ücretleri diğer Türkiye geneli bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak 2021 Yılı Yozgat Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Yozgat Psikolog Ücretleri minimum 75 – maksimum 450 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör seyrek nüfusa sahip bir il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Yozgat Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

2021 Yılı Niğde Psikolog Ücretleri 

Niğde Psikolog Ücretleri Türkiye geneli bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak 2021 Yılı Niğde Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Niğde Psikolog Ücretleri minimum 100 – maksimum 500 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından seyrek il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Niğde Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

2021 yılı Nevşehir Psikolog Ücretleri 

Nevşehir Psikolog Ücretleri Türkiye geneli bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak 2021 Yılı Nevşehir Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Nevşehir Psikolog Ücretleri minimum 100 – maksimum 500 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından seyrek il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Nevşehir Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

Anahtar Kelimeler: Psikolog Ücretleri | Kayseri Psikolog Ücretleri | Nevşehir Psikolog Seans Ücretleri | Niğde Psikolog Ücretleri | Aksaray Psikolog  Ücretleri | Yozgat Psikolog Ücretleri                                                            Detaylı Bilgi ve İletişim İçin TIKLAYINIZ