Hızlı Randevu

Kayseri Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

  • knndmrkp@gmail.com
  • Hacı Saki mah. Kenarcık sok. Karum Plaza (Dünyam hastane karşısı) Defnar Psikoloji
Psikolog ücretleri

Kayseri Psikolog Ücretleri

Bu yazı bazı şehirler özelinde (Kayseri Psikolog seans ücretleri, Yozgat Psikolog Seans Ücretleri, Aksaray Psikolog seans ücretleri vb.) ve Türkiye genelinde psikolog seans fiyatları ve seans süreleri hakkında bilgi vermek için düzenlenmiştir. Psikolog arayışı içinde olan bireyler için genel olarak karşılaştırmalı bilgiler sunulması amaçlanmaktadır.

Psikolog ücretleri her dönem psikoloğa gitme düşüncesinde olan kişiler için bir soru işareti olmuştur. Tek bir fiyatlandırma ölçütü sunmak ya da aralık belirtmek çok sağlıklı olmayacaktır. Çünkü Psikolog ücretleri gideceğiniz uzmanın ofis maliyeti, deneyimi, aldığı eğitimleri ve iş yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Bu aralık aynı zamanda benimsenen kuramsal anlayış ve problem durumuna göre farklılık göstermektedir. Genel olarak bilgi vermeye çalışacak olursak bir seans süresi ortalama 50-60 dakika kadar sürmektedir. Ancak benimsenen kuramsal bakış açısına göre örneğin EMDR (Göz Hareketleri İle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme), Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Filial Terapi gibi seans süreleri daha uzun ya da daha kısa süreler sürebilir. Bunun dışında psikolog ücretleri veya psikiyatrist ücretleri uzmandan uzmana, şehirden şehre değişmektedir. Yazının devam eden kısmında sizlere fikir vermesi açısından genel bir ortalama fiyat bilgisi sunulmaya çalışılmıştır. 

Kayseri’de 2021 yılı Ruh Sağlığı Alanında Hizmet Veren Kurumların Fiyat Listesi         

Ruh sağlığı hizmetlerine ve psikolog desteğine;

  • Günlük hayatta baş etmekte zorlandığımız olaylarda
  • Travmatik yaşantılar ve sonrasına etkilerinde
  • Evlilik ya da ilişkilerde ki problemlerde
  • Çocuk davranış problemleri ya da duygusal problemlerinde
  • Patolojik olaylarda ihtiyaç duyulabilmektedir.

Bu liste daha olabildiğince artırılabilmektedir. Ancak psikolog desteği konusunda genel başvuru alanları bu şekilde özetlenebilir. Ruh sağlığı alanında destek almayı düşünürken en önemli konu psikolojik desteğin ve faydasının ücretten daha önemli değerli olduğudur. Genel olarak ödemeler seans başına fiyatlandırılmaktadır. Aynı zamanda psikolog ücretleri hizmet kalitesine göre değişebilmektedir. Pedagog, psikolog, aile danışmanı, psikiyatr farklı unvanlarda farklı hizmetler sunulmaktadır. Tüm bunlar dikkate alındığında Psikolog Ücretleri hakkında net bir şey söylemek yanıltıcı olacaktır. Bunun yerine Psikolog Ücretleri hakkında ortalama bir aralık verilecektir.

Kayseri Psikolog Ücretleri 

Kayseri’de Psikolog ücretlerinden bahsedecek olursak 2022 yılı itibariyle 250 TL ile 750 TL arasında değişiklik göstermektedir. Kayseri Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Kayseri Psikolog Ücretleri minimum 250 – maksimum 750 lira şeklinde daha dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından çok kalabalık bir il olmaması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin ortalama diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Kayseri Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira bazen Euro bazen de dolar olarak değişmektedir.

Aksaray Psikolog Ücretleri 

Aksaray Psikolog ücretleri  Türkiye genelinde yukarıda bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak Aksaray Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Aksaray Psikolog Ücretleri minimum 200 – maksimum 500 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından seyrek bir il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Aksaray Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

Yozgat Psikolog Ücretleri 

Yozgat Psikolog Ücretleri Psikoterapi ücretleri diğer Türkiye geneli bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak Yozgat Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Yozgat Psikolog Ücretleri minimum 200 – maksimum 450 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör seyrek nüfusa sahip bir il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Yozgat Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

Niğde Psikolog Ücretleri 

Niğde Psikolog Ücretleri Türkiye geneli bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak Niğde de Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Niğde Psikolog Ücretleri ise minimum 250 – maksimum 400 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından seyrek il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Niğde Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

Nevşehir Psikolog Ücretleri 

Nevşehir Psikolog Ücretleri Türkiye geneli bahsedilen detaylara göre değişebilmektedir. Burada ise genel bir tablo içerisinde fiyat bilgisi sunacak olursak Nevşehir Psikolog Seans Süreleri minimum 50 maksimum 90 dakikadır. Nevşehir Psikolog Ücretleri minimum 300 – maksimum 600 lira şeklinde dar bir skalada seyretmektedir. Buradaki temel faktör nüfus bakımından seyrek il olması ve hem uzmanların hem de danışan kitlesinin düşük diyebileceğimiz bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Nevşehir Psikolog Ücretleri ağırlıkla lira nadiren Euro nadiren de dolar olarak değişmektedir.

Anahtar Kelimeler: Psikolog Ücretleri | Kayseri Psikolog Ücretleri | Nevşehir Psikolog Seans Ücretleri | Niğde Psikolog Ücretleri | Aksaray Psikolog  Ücretleri | Yozgat Psikolog Ücretleri