Hızlı Randevu

Kayseri Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

  • knndmrkp@gmail.com
  • Hacı Saki mah. Kenarcık sok. Karum Plaza (Dünyam hastane karşısı) Defnar Psikoloji
Psikoloğa Gitmek Sicile İşler mi?

Psikoloğa Gitmek Sicile İşler mi?

Psikoloğa gitmek sicile işler mi? Sorusu psikoloğa gidecek kişilerin en başta sorduğu soruların başında gelmektedir. Psikoloğa gidecek kişiler bu konuda büyük bir çekince yaşamaktadır. Ancak psikoloğa gitmek herhangi bir sicil kaydı oluşturmaz. Bu konuda rahatlıkla psikoloğa başvurabilirsiniz.

Psikoloğa Gitmek İleride Sorun Olur mu?

Psikoloğa gitmek ileride herhangi bir soruna sebep olmaz. Psikolog hemen hemen herkesin hayatının bazı zorlanımlı dönemlerinde danışabileceği profesyonel alan uzmanını temsil eder.

Psikoloğa Gitmek Memuriyete Engel mi?

Psikoloğa gitmek de aynı şekilde memuriyet açısından herhangi bir engel niteliği taşımamaktadır. Memur olduktan sonra da psikoloğa giden bir çok memur bulunmaktadır. Böyle bir durum olması halinde mevcut memurların atılması gerekir. Ancak böylesi bir durum söz konusu değildir. Psikoloğa gitmek memuriyete engel mi başka bir yanlış inançtır.

Psikolog İlaç Verir mi?

Peki Psikolog İlaç Verir mi? İlaç Yazma yetkisi sadece tıp mezunu doktorlarına aittir. Bu sebeple psikolog veya klinik psikologlar ilaç vermeye yetkili değildir. İlaç kullanımı için psikiyatriye başvurmak gerekmektedir.

Psikoloğa Gitmek Hangi Mesleklere Engel?

Psikoloğa gitmek her hangi bir meslek grubuna engel niteliği taşımamaktadır.

Psikoloğa Gitmek Öğretmenliğe Engel mi?

Psikoloğa gitmek her hangi bir meslek grubuna engel niteliği taşımadığı gibi öğretmenliğe de engel bir duruma sebep olmamaktadır.

Psikoloğa Gitmek Askeriye Polisliğe Engel mi?

Psikoloğa gitmek her hangi bir meslek grubuna engel niteliği taşımadığı gibi askerliğe ve polisliğe de engel bir duruma sebep olmamaktadır. Ancak uzun süreli bir psikolojik rahatsızlık durumu varsa mülakat süreçlerinde elemeye sebep olabilir.

Psikoloğa Ne Anlatılır?

Psikoloğa gittiğiniz zaman ne anlatılacağı ile ilgili bazen derin bir endişe yaşayabiliriz. Ancak en önemli şey siz rahat olursanız psikoloğanız da rahat olacak ve size daha sağlıklı bilgi verecektir. Bu sebeple bir doktor görüşmesi değil daha samimi ve teknik kısmın daha ikincil olduğu bir süreçte olduğunu unutmayın. Sorununuz ile ilgili sizi ne rahatlatacaksa bundan bahsedin. Ağlamaktan korkmayın. Ağlamak zayıflık değildir. Anlayabilmenin bir ölçüsüdür.

Psikiyatriste Ne Anlatılır?

Psikiyatriste genellikle sorununuzun özelliklerinden bahsetmeniz daha sağlıklı bir tanılama süreci ve değerlendirme sağlayacaktır.

Psikolojik Destek Ne Zaman Alınmalı?

Psikoloji destek kesinlikle sorunlar çok fazla büyümeden önleyici amaçla alınmalıdır. Çünkü dağın tepesinden yuvarlanarak gelen bir kartopu her zaman daha büyeyerek ilerleyecektir. Durdurmak da bir hayli zor olacaktır. Bu sebeple sorunların oluşmaya başladığı anda başvurmak daha sağlıklıdır.

Detaylı Bilgi ve İletişim için Tıklayınız.

Qtags; Psikolog I Sicil I Meslek I Psikolojik Destek I Psikiyatri