Hızlı Randevu

Kayseri Psikolog Randevu almak için lütfen formu doldurun.

  • knndmrkp@gmail.com
  • Hacı Saki mah. Kenarcık sok. Karum Plaza (Dünyam hastane karşısı) Defnar Psikoloji
Psikoloğa Ne Zaman Gitmeli?

Psikoloğa Ne Zaman Gitmeli?

Psikolojik yardım almanın zamanı, bireyden bireye değişebilir. Ancak genel olarak, duygu durumunuzda aniden ya da sürekli olarak olumsuz bir değişiklik, uyku bozuklukları, yeme alışkanlıklarında değişiklik, sürekli yorgunluk hissi veya sosyal izolasyon gibi belirtiler gözlemliyorsanız bir psikoloğa gitmeyi düşünebilirsiniz.

Psikolog İlk Seans Ne Konuşulur?

İlk seans genellikle bir tanışma ve değerlendirme seansıdır. Psikolog, size genel sorular sorarak problem ya da endişenizin kaynağını belirlemeye çalışır. Aynı zamanda ilk seans, terapistin sizinle uyumlu olup olmadığını anlamanız için de önemlidir.

18 Yaş Altı Kişiler Psikoloğa Gidebilir mi?

Evet, 18 yaş altı kişiler de psikolojik destek alabilir. Ancak bu durumda, ebeveyn veya vasi izni genellikle gerekmektedir. Çocuk ve ergen psikolojisi, yetişkin psikolojisinden farklı yaklaşımlar ve teknikler gerektirebilmektedir.

Psikologların Psikoloğa Gitmesine Ne Denir?

Psikologlar da insan oldukları için psikolojik yardım alabilirler. Bu duruma genellikle "süpervizyon" ya da "mesleki danışmanlık" denir. Süpervizyon, psikologların kendi duygu ve düşüncelerini, etik ve profesyonel sorunları ele alabilecekleri bir platform sunar.

Psikologlara Her Şey Anlatılır mı?

Teorik olarak, psikoloğunuza her şeyi anlatabilirsiniz ve bu bilgilerin gizli tutulacağına dair etik ve yasal yükümlülükler vardır. Ancak pratiğe ne kadar çok şey anlatacağınız, psikologla kurduğunuz güven ilişkisine ve tedavi sürecine bağlıdır.